תכנית ההכשרה לאנשים ללא רקע טיפולי – חטיבה ראשונה

Dark_Moss_3x2_300dpi

החטיבה  הראשונה בפסיכותרפיה בשיטת האקומי מיועדת למתענינים בלימוד השיטה ומבוססת על שיטת לימוד אינטגרטיבית, המשלבת לימוד דידקטי, התנסויות אישיות, הדגמות, תרגולים והדרכות.

התכוונותנו היא לעזור ללומדים לההפך לתרפיסטים איכותיים, המונעים ע"י תבונתם ולבם תוך הקניית ידע ופיתוח כלים שמציעה שיטת האקומי.

תהליך הלמידה כולל התנסות אישית בשיטה, וזאת מתוך ראייה כי ההתנסות, ותהליך המודעות והגדילה הכרוך בה, מאפשרים את העמקת המיכל הטיפולי שמציעה המטפלת ואת העשרת ארגז הכלים הנרכש.  בנוסף, אנו תומכים בתלמידינו לגלות ולפתח את סגנונם שלהם ואת הצורה הייחודית בה הם מביאים את עצמם לעבודת האקומי.

מבנה ההכשרה

ההכשרה מהווה את החטיבה הראשונה בתכנית הארבע שנתית, אורכת שנתיים וכוללת סה"כ של 480 שעות אקדמאיות. ההכשרה מיועדת לאנשים ללא רקע קודם במקצועות הטיפול והיעוץ. השנה הראשונה מקיפה את התיאוריה והטכניקות הבסיסיות של פסיכותרפיית האקומי. השנה השנייה עוסקת בגישות ומפות לישום השיטה, בהקשר של פגיעות פסיכולוגיות התפתחותיות, טראומה, פגיעות בהתקשרות (attachment) וכן גישות לעבודה עם המימדים הרוחניים בנפש האדם. בנוסף, ההכשרה מציעה לימוד עמוק של בניית המיכל הטיפולי, יחסי מטפל- מטופל ואתיקה.

חטיבה זו נפתחת מדי שנתיים ומתבססת על  תשעה עשר מפגשים, אחת לשבועיים. המפגשים יערכו בימי חמישי בשעות 16:00 – 20:30 ובימי שישי בשעות  8:30 – 13:00. באחד המפגשים במהלך השנה נצא לריטריט העמקה בן שלושה ימים (חמישי-שישי-שבת).

לפרטים נוספים אפשר לפנות ל office@hakomiisrael.com