זוגיות וטיפול זוגי – מזווית של האקומי

 

סדנת מבוא עם גל סקלי, מורה מוסמך להאקומי

23.2.21, 2.3.21, 9.3.21

סדנה און ליין בזום

הבנה של דימניקה זוגית היא הכרחית על מנת לעשות טיפול אפקטיבי עם יחידים וזוגות. זוגיות מעוררת צרכים רגשיים עמוקים ויכולה לשמש קטליזטור משמעותי להתפתחות אישית ולריפוי פצעי הילדות. מאידך, זוגות רבים נתקעים בדפוסי תקשורת אשר גורמים להם לכאב רב והתרחקות.

על מנת להיות אפקטיבי המטפל הזוגי נדרש לידע וכישורים ייחודיים השונים מהטיפול האישי. מטפל אישי אשר אינו מבין את הדינמיקה הזוגית נוטה לקבל את ה״גרסה״ של המטופל שלו ופעמים רבות להמליץ באופן ישיר או מרומז על פרידה.  

האקומי נותן בידי המטפל כלים ייחודיים ואפקטיביים לדיאגנוזה וליצירת שינוי: 

  • מודעות ערה – שימוש ב'מודעות ערה' מאפשר לזוגות להאט, להיות פחות ראקטיביים ועוזר לחשוף את הדפוסים הלא מודעים שמשפיעים על האינטראקציה ביניהם.  
  • גוף-נפש – התקשורת בין בני זוג מושפעת לא רק ממה שנאמר אלא בעיקר משפת הגוף (טון הקול, מבט, תנועות הגוף, התקרבות  והתרחקות, איכות המגע וכדומה). היכולת לעקוב אחרי שפת הגוף ולהשתמש בה בטיפול הזוגי מאפשרת לעבוד בצורה יעילה ועמוקה יותר מאשר עבודה שכוללת דיבור בלבד
  • תרגילים חוויתיים – דרך שימוש בתרגילים חוויתיים ניתן לחשוף את הרבדים העמוקים יותר שמעבר לנושאי הקונפליקט והזוג יכול לחוות בצורה ישירה את הדפוסים שלהם. דבר זה יוצר את הקרקע לשינוי רגשי עמוק.  

סדנה מבוא זו תספק למטפל האישי והזוגי תיאוריה וכלים בסיסיים לעבודה על זוגיות המבוססים על האקומי. היא תכלול התייחסות לתיאוריות ההתקשרות והמובחנות מזווית חוויתית וסומאטית ותספק מודלים פשוטים להבנה ושינוי של דפוסי זוגיות. הסדנה תכלול הרצאות, הדגמה ותרגול, כך שהמשתתפים יצאו ממנה עם כלים פרקטיים וניסיון ראשוני ביישום שלהם. 

הנושאים שיכללו בסדנה

  • הבנה של הקשיים בזוגיות דרך מודל של דפוס תקשורת מעגלי 
  • יצירת דיאגנוזה דרך מעקב משולב של שפת גוף ותוכן 
  • שימוש בתרגילים חוויתיים לעבודה על דפוסי התקשרות ודיפרנציאציה 
  • זיהוי של מבני העומק הרגשיים הבאים לידי ביטוי בזוגיות 
  • יצירת שינוי בדינמיקה הזוגית דרך יצירה של חוויה חדשה אחד עם השני. 

על המנחה:

גל סקלי הוא מטפל ומורה מוסמך להאקומי ומייסד המרכז לזוגיות בסן פרנסיסקו המתמקד בייעוץ, הדרכה וסדנאות לזוגות. גל עבד עם מאות זוגות בטיפול כמו גם בסדנאות ״פשוט אהבה״ אותן הוא מעביר יחד עם לירון אשתו. הוא בעל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפסיכולוגיה אינטגרלית מטעם מכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים בסן פרנסיסקו (California Institute of Integral Studies) שבו הוא משמש גם כמרצה בנושאים של טיפול זוגי והאקומי. הוא חי ועובד בסן פרנסיסקו והוא חלק ממכון האקומי של קליפורניה וכן מלמד בישראל בביקוריו בארץ.

מתי?

יום שלישי 23.2.21  21:30- 17:30

יום שלישי  2.3.21   17:30-21:30

יום שלישי  9.3.21   21:30- 17:30

איפה?

סדנה און ליין

כמה?

960 ש"ח

הרשמה ופרטים נוספים באימייל זה office@hakomiisrael.com

היו הראשונים להגיב