צוות המורים

IMG_9898ד"ר קרן צרפתי

ד"ר קרן צרפתי היא מייסדת-שותפה של מכון האקומי ישראל, מטפלת ומורה בכירה לפסיכותרפית האקומי; היא ממקימות תכנית ה-MA לפסיכותרפיה אינטגרטיבית באוניברסיטת חיפה ומנהלת מחקרים קליניים בפסיכותרפיה משולבת חומרים משני תודעה. קרן בעלת תואר שני בפסיכולוגיה סומאטית (גוף-נפש) ודוקטורט בפסיכולוגית מזרח-מערב, שניהם ממכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים שבסן פרנסיסקו (California Institute of Integral Studies). היא מתמחה באינטגרציה של פסיכותרפיה דינאמית עם פסיכותרפיה סומאטית, תרפיית התקשרות, עבודת טראומה ופסיכולוגיה טרנספרסונאלית ומציעה מודל אינטגרטיבי של ריפוי וגדילה. גישתה מושרשת בגישות פסיכולוגיות מערביות, גישות שמאניות ותורות רוח מזרחיות.

Ido (1)ד"ר עידו סימיון

עידו הוא מטפל ומורה בכיר להאקומי. הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיית מזרח-מערב ותואר שני בפסיכולוגיית סומאטית (גוף-נפש) מטעם מכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים (California Institute of Integral Studies) בסן פרנסיסקו. מחקרו מתמקד בשילוב תפיסות העצמי של הפסיכולוגיה היונגיאנית והבודהיסטית, וכן בוחן את המשמעויות הפרקטיות לטיפול הפסיכולוגי שהן פועל יוצא של שילוב זה. בנוסף, עידו הוא מייסד-שותף של מכון האקומי ישראל ומשמש כחוקר קליני במחקר הבודק את השפעת תרפייה מבוססת MDMA על פגועי טראומה (PTSD). עידו בעל רישיון של מטפל זוגי ומשפחתי מטעם מדינת קליפורניה (MFT) ובעל קליניקה פרטית בהוד השרון.

050-652-1002  idosiemion@gmail.com

ליאת ירדני שמיר

 ליאת היא מטפלת ומורה מוסמכת להאקומי וחלק מצוות מכון האקומי ישראל.מעבר להכשרתה במכון, ליאת היא בוגרת לימודי ארכיטקטורה מטעם אוניברסיטת ווילס בקרדיף. מנחה מוסמכת להתמקדות מטעם המכון הבינלאומי בניו יורק, בוגרת תואר שני בפסיכותרפיה אינטגרטיבית גוף נפש רוח מטעם אוניברסיטת חיפה. מתוך חיבור עמוק ורב שנים לעולם התנועה והמחול, ליאת אוהבת לשלב בעבודתה בקליניקה עבודה עם תנועה ולעזור למטופליה להקשיב לתנועה הטבעית שרוצה לקרות בתוכם בתהליך הגדילה שלהם להוויה בוגרת, נוכחת ומלאה. עבודתה מושתת על התפיסה האינטגרטיבית המשלבת בין מימדי האדם השונים (גוף-נפש-רוח) שאחת ממטרותיה המרכזיות היא לא רק הפחתת הקושי והמצוקה אלא גם מימוש עצמי ויצירת חווית חיים שיש בהם תחושת רווחה ושגשוג.  ליאת מטפלת בקליניקה בטבעון ומדריכת קבוצות תרגול האקומי מאזור הצפון.

liat.yardeni@gmail.com

איילת גבעתי M.A

 איילת היא מטפלת ומורה מוסמכת להאקומי במסגרת מכון האקומי ישראל.  איילת היא עובדת סוציאלית בעלת תואר שני, בוגרת מסלול לימודי פסיכותרפיה משלבת גוף-נפש- רוח ב"מרכז שילוב" ובוגרת התכנית התלת שנתית לפסיכותרפיה פסיכודינימית מטעם אוניברסיטת בר אילן.          בנוסף, משמשת כחוקרת קלינית במחקר הבודק את השפעת תרפיה מבוססת MDMA על פגועי טראומה (PTSD). איילת מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית ברמת ישי.          בעבודתה משלבת את הידע וההבנה הפסיכודינמית עם הטיפול המבוסס גוף וחוויה ותורות רוחניות מהמזרח.

ayelet.givati@gmail.com

הילה לב רן

הילה היא מטפלת אינטגרטיבית גוף-נפש-רוח (M.A), מטפלת האקומי מוסמכת (CHT) עוסקת בטיפול בטראומה (SE) ומורה בצוות מכון האקומי ישראל.
עסקה במשך שני עשורים בפיתוח הכשרות לאנשי מקצוע משדה הטיפול והלידה בנושאים כגון: עיבוד חווית לידה טראומטית, אובדן וטיפול בנפגעות טראומה מינית בתקופה הסב-לידתית. הילה ייסדה את מיזם Women Friendly שבמסגרתו הכשירה אנשי צוות רפואי להתאמת הטיפול הרפואי עבור נשים המגיעות מרקע רגשי מורכב, לצד פיתוח מודלים להפחתת טראומה משנית בקרב צוותים רפואיים והרצאות בתחומים הנוגעים לממשקיו של הטיפול הנפשי עם השדה הרפואי.
כיום מלמדת במכון האקומי, מרכזת את המרפאה הפסיכדלית במרכז לבריאות הנפש לב השרון ומטפלת בקליניקה פרטית בחבצלת השרון.
בעבודתה היא משלבת גוף, נפש ורוח מתוך אמונה כי ריפוי מתחולל דרך קשיבות לחוויה הפנימית בתוך מיכל של קשר מיטיב ואוהב.

hillalevran@gmail.com

מורים אורחים:

jonג'ון איזמן

ג'ון הוא מורה בכיר וותיק להאקומי, מוותיקי ומייסדי מכון האקומי הבין-לאומי וחבר בצוות המנהלים של מכון האקומי קליפורניה. הוא ייסד ומנהל את המרכז ללימודי פסיכותרפייה חוויתית מבוססת מיינדפולנס (Mindful Experiential Therapy Approahchs -M.E.T.A) שבאורגון והוא היוצר של שיטת הפסיכותרפיה "יצירת העצמי מחדש" (The Re-Creation of the Self R.C.S) . במשך 30 השנים האחרונות ג'ון מעביר סדנאות והדרכות ברחבי העולם והוא אחד ממורי האקומי המוערכים והמבוקשים.

http://www.meta-trainings.com/

Manuelaמנואלה מישקה רידס MFT) MA)

מנואלה היא מורה בכירה מוסמכת להאקומי ובעלת תואר שני בפסיכולוגיה סומאטית (גוף-נפש) ממכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים (California Institute of Integral Studies) . מנואלה משמשת כחברת צוות באוניברסיטת JFK, במכון לפסיכולוגיה טרנספרסונאלית בפאלו אלטו וב- CIIS שבסן פרנסיסקו. מנואלה מתמחה בעבודתה בשילוב גישות שונות: פסיכולוגיה סומאטית, תרפיית התקשרות, פסיכולוגיה קדם-לידתית (pre-perinatal psychology) , תרפיה בתנועה ועבודה סומאטית עם טראומה. מנואלה היא ממפתחי הגישה הסומטית: "התנתקות מהטראנס המשפחתי", גישה הפועלת לשינוי מבנים ומערכות יחסים תוך משפחתיות המעכבות את התפתחות ה'עצמי'. מנואלה גם מאמנת בשיטת העבודה "להעיר את הנמר" של פיטר לווין לריפוי טראומות.

http://www.somaticinquiry.com/

Donna

דונה רוי LPC) MA)

דונה היא מטפלת ומורה בכירה מוסמכת להאקומי, מייסדת ומנהלת הקליניקה של M.E.T.A בפורטלנד, אורגון. דונה מרצה באוניברסיטת פורטלנד, היא מתמחה בעבודה עם זוגות ומשפחות, עבודת חלומות ועבודת התקשרות. דונה מגיעה לעבודה הקלינית מרקע ייחודי. היא חיה ולמדה בגרמניה, התנדבה בפלוגות השלום בדרום קוריאה וכחלק מלימודי התואר השני שלה בניהול יחסים בין תרבותיים עבדה בבבנגלדש עם ארגון "הצל את הילדים". בנוסף, היא הנחתה תכניות לעבודה עם פליטים בגבולות ארה"ב ובמשך שנים עבדה כיועצת לתקשורת בין תרבותית. אחרי קריירה בת 25 שנה בניהול יחסים בינלאומיים ותקשורת בין תרבותית, דונה החליטה להגשים חלום ישן ולההפך לפסיכותרפיסטית. בשנת 2008 היא וג'ון אייזמן, ממיסדי האקומי, הקימו את A.T.E.M ארגון מטרייה לטיפולים חוויתיים מבוססי מיינדפולנס, המציע הכשרות בהאקומי, בטראומה ובתרפיית התקשרות.

 donnaroy@meta-trainings.com

גל סקלי MFT) MA)

גל הוא מטפל ומורה מוסמך להאקומי וממייסדי המרכז לזוגיות בסן פרנסיסקו המתמקד בייעוץ, הדרכה וסדנאות לזוגות. גל הוא בעל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בפסיכולוגיה אינטגרלית מטעם מכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים בסן פרנסיסקו (California Institute of Integral Studies). בנוסף, גל הוא מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך מטעם מדינת קליפורניה (MFT). הוא חי ועובד בסן פרנסיסקו והוא חלק ממכון האקומי של קליפורניה וכן מלמד בישראל בביקוריו בארץ.

gal@thecouplescenter.org

http://www.thecouplescenter.org/