ריטריט מדיטציה עירוני

מדיטציה היא נוכחות, הוויה קיימת המאפשרת לכל להיות כפי שהוא ברגע הזה. היא אינה נפרדת מהחיים המתהווים ברגע זה, היא אינה נצמדת לתצורות השונות של חוויה המופיעות במרחב המודעות ואינה דוחה אותן. מדיטציה במובן העמוק, הנוכח והשקט מופיעה באופן ספונטני כשאנו מפסיקים לנסות לשלוט בחוויה שלנו וכשאנו מפסיקים לעשות מניפולציות על החוויה המתהווה מרגע לרגע.

במדיטציה אנו מאפשרים לתפקודי הגוף-נפש לפעול באופן טבעי ללא התערבות כך שהמיקוד שלנו הוא בלהיות המודעות עצמה. מודעת זו, כשמתגלה בעומקה, היא בעצם מרחב מודעות אינסופי, ללא גבולות וללא מרכז שבתוכו מופיעים ונמוגים כל תצורות החוויה השונות. במדיטציה אנו שמים את תשומת לבנו על עצם המודעות ומתמסרים להיות מרחב מודעות זה.

הריטריט העירוני מיועד למי שמעוניין ללמוד את עצמו דרך תרגול של נוכחות, חקירה והתבוננות עצמית. מתחילים כמו גם בעלי ניסיון קודם במדיטציה מוזמנים.

אודות המנחה:

Ido (1)ד"ר עידו סימיון הוא מטפל ומורה מוסמך להאקומי ושותף מייסד של מכון האקומי ישראל. הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיית מזרח-מערב ותואר שני בפסיכולוגיית סומאטית (גוף-נפש) מטעם מכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים (California Institute of Integral Studies) בסן פרנסיסקו. מחקרו מתמקד בשילוב תפיסות העצמי של הפסיכולוגיה היונגיאנית והבודהיסטית, וכן בוחן את המשמעויות הפרקטיות לטיפול הפסיכולוגי שהן פועל יוצא של שילוב זה. במסגרת עבודותו הוא מכשיר מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס וגוף במסגרות שונות.

תאריכים:
חמישי עד שבת, 20-22 ביולי 2017

שעות:
חמישי: 16:00-20:30
שיש: 9:00-17:00
שבת: 9:00-17:00
(לינה בבית)

עלות:
600 ש"ח

מיקום:
מכון האקומי בהרצליה

להרשמה, שאלות ו/או פרטים נוספים אפשר לשלוח אימייל ל-hakomiisrael@gmail.com.