גילוי העצמי מחדש: מתאוריה לפרקטיקה – Re-Creation of the Self

מנחי הסדנה: 

מר אייזמן ג'ון , מנהל ומורה בכיר, מכון האקומי, קליפורניה, ארה"ב.

מורים תומכים : דר' קרן צרפתי PhD ,מורה מוסמכת, האקומי

דר' עידו סימיון PhD ,מורה מוסמך, האקומי

רקע: 

גישת "יצירת העצמי מחדש" ( RCS – Re creation of the self) מציעה הבנה של מערכת האדם הן דרך מפה כוללת של העצמי הפנימי והן דרך לימוד מתודה עוצמתית ופרקטית לשינוי משמעותי ואפקטיבי אצל המטופל. הגישה מבוססת על מודעות סומטית ועל מיינדפולנס אך אינה מציעה פיתרון לתוכן המאתגר עימו מתמודד המטופל, כי אם מתמקדת ביצירת שינוי מיידי של מצב תודעת העצמי בו נחווה הקושי. כך, במקום לבחון זיכרונות ילדות או הנחות יסוד ישנות כמקור לתקיעות, גישת "יצירת העצמי מחדש" בוחנת בצורה ישירה וחוויתית את הדרכים בהן אנו "מסבכים" את עצמנו ברגע ההווה. הגישה מציעה למטפלים הזדמנות ללמוד גישה פורצת דרך היכולה להשתלב בעבודתם הטיפולית הנוכחית. נתחיל את סדנת ההעמקה בהצגת מודל השיטה ומיקומה בהקשר שדה הנוירו-פיזיולוגיה ובהבנת התהליך של פיצול חווית העצמי השלם שלנו ל"וועדת חלקי עצמי מפוצלים". המשך הסדנה יוקדש ללימוד הפרקטי של זיהוי, הליכה לכיוון והעמקה לשלמות הפנימית שלנו, כמו גם ללימוד שיטות מעבר מיידי ממקומות מגבילים ומפוצלים. סדנה זאת תעסוק יותר באימון ומודלינג קליני. התלמידים יסיימו את הסדנה הן עם הבנה רחבה יותר של כיצד מתרחש שינוי והן עם סדרת כלים ספציפיים ופרקטים ליצירת שינוי זה.

מטרת הסדנה: 

• מפה רחבה ופרקטית של מבני העצמי.

• הבנה של הבסיס הנוירולוגי של זהות ותקיעות פסיכולוגית.

• פרספקטיבה המתמקדת בשלמות המטופל ועוצמותיו.

• טכניקות התומכות בחשיפתו והגשמתו של העצמי השלם.

• טכניקות מעודנות לתמיכה במחויבות והעצמה.

• פרספקטיבות חדשות לגבי התפיסה של מהות תהליך השינוי אצל מטופלים.

• יכולות לעבוד עם נושאים הקשורים בהזדהות ושחרור מהזדהות.

• כלים יישומיים לשנות מצבי תודעה מפוצלים במיידי.

• הערכה לתפקידיו השונים של המטפל.

אוכלוסיית יעד
מגוון אנשי הטיפול, כמו גם ליועצים ומאמנים, המעוניינים להעמיק ולשפר את האפקטיביות שבעבודתם.

דרישות קדם

הכשרה בסיסית בשיטת "האקומי" היא תנאי קבלה להכשרה זו. מטפלים ללא ידע מוקדם יידרשו לעבור סדנה נוספת בת 3 ימים ללימוד המושגים הבסיסיים ב"האקומי".

תעודה

מטעם מרכז שילוב ומטעם מכון האקומי ישראל.

מבנה ומשך הסדנה:

סדנה מתמשכת מיום ב' ועד יום ו', בתאריכים 7-11/5/18

ימים ב'-ה' בין השעות 9:00-17:00.
יום ו' בין השעות 08:30-14:30

סה"כ 50  שעות לימוד אקדמיות.

על המנחה

 

אייזמן ג'ון , מנהל ומורה בכיר, מכון האקומי, קליפורניה, ארה"ב. מפתח שיטת "יצירת העצמי מחדש" (RCS). ממייסדי המכון הבינלאומי ללימודי "האקומי". דירקטור במכון ללימודי "האקומי" בקליפורניה. מורה "האקומי" בכיר. פרסם מאמרים רבים כמו גם את חוברות הלימוד של שיטות "האקומי" ו-RCS. ג'ון הוא גם מייסדו של ארגון Mindful Experiential Therapy Approaches) M.E.T.A) ומרכז צוות מטפלים קליניים בפורטלנד, אורגון. ב-30 שנים האחרונות, מנחה מלמד ומדריך בהכשרות רבות בכל העולם.