האקומי – יסודות לפסיכותרפיה דינמית ברגע ההווה

מנחה: ד"ר עידו סימיון

 

 

 

 

הסדנה תציג את יסודותיה של שיטת האקומי ואופני העבודה היחודיים לה, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינת כלים קליניים לעבודה.

הסדנה מיועדת לאנשים ללא רקע בהאקומי. עדיפות לבעלי רקע במקצועות הטיפול והייעוץ.

על הסדנה:

הסדנה תעניק היכרות טובה ובסיסית עם יסודות שיטת האקומי לפסיכותרפיה חוויתית מבוססת מיינדפולנס וגוף.

ראשיתו של התהליך בפסיכותרפיה בשיטת האקומי היא ביצירת קשר ומיכל טיפולי. אלו מעניקים בטחון, המאפשר למטופל להפנות את תשומת ליבו פנימה ולחקור חוויות פנימיות ברגע ההווה (גופניות, רגשיות, קוגניטיביות, רוחניות וכו'). הסדנה תדון בעקרונות היסוד של שיטת האקומי, שמכתיבים את כל היבטי העבודה, תוך תשומת לב מיוחדת לנוכחות המטפלת.

הישארות במיינדפולנס עם חוויות פנימיות אלו חושפת חוט שני המוביל את התהליך לעבר חומרי הליבה הלא מודעים היוצרים אותן בצורה אוטומטית. כך נחשפות הנחות יסוד שנוצרו בעבר על העצמי, האחר והעולם: "אני לא טובה מספיק", "אי אפשר לסמוך על אנשים", "העולם הוא מקום מסוכן" וכדומה. בסדנה נטעם מהגישה ההתנסותית חוויתית של האקומי ומהאופן שבו משתמשים בהאקומי במודעות לחוויה הפנימית של המטופלת ברגע ההווה, באומנות העקיבה וביצירת קשר כדי להעמיק לתוך חומר לא מודע.

לאחר חשיפת הנחות יסוד אלו והעלתן למודעות המטופלת, פסיכותרפיית האקומי מציעה דרכי טרנספורמציה עמוקות להתמרת הנחות יסוד מגבילות ובעקבות כך משתנות החוויה הפנימית, תפיסת המציאות וההתנהגויות הנובעת מהן. בסדנה נתייחס לדרכים השונות שבהן עובדים בשיטת האקומי עם תמות פסיכולוגיות מעצבות, ונדגיש את האלמנט הלא מעמת של השיטה בעבודה עם הגנות פסיכו-רגשיות.

 

מיקום ותאריכים יפורסמו בהמשך

 

הרשמה במייל בלבד: office@hakomiisrael.com

 

אודות המנחה:

ד"ר עידו סימיון הוא מטפל ומורה מוסמך להאקומי ושותף מייסד של מכון האקומי ישראל. הוא בעל דוקטורט בפסיכולוגיית מזרח-מערב ותואר שני בפסיכולוגיית סומאטית (גוף-נפש) מטעם מכון קליפורניה ללימודים אינטגרליים (California Institute of Integral Studies) בסן פרנסיסקו. לעידו קליניקת פסיכותרפיה פרטית בהוד השרון ובנוסף הוא מכשיר מטפלים בגישות מבוססות מיינדפולנס וגוף במסגרות שונות.

 

היו הראשונים להגיב